Coś dla ruchliwego małego chłopca

Co zrobić, gdy małemu chłopcu znudzi się jego ukochany dotąd rower? Można zaoferować mu inne rozrywki, na przykład hulajnogę lub deskorolkę. Zerknijmy na ofertę, warto się jej przyjrzeć.

Hulajnogi

Hulajnogi stają się znów bardzo popularne, i to nie tylko wśród dzieci, ale także wśród dorosłych. Modeli jest bardzo wiele. Wybierając hulajnogę dla małego chłopca, należy myśleć przede wszystkim o jego bezpieczeństwie. Konstrukcja tego pojazdu powinna więc być bardzo wytrzymała, ale jednocześnie lekka. Można wybrać na przykład model wykonany z aluminium. Hulajnogi mają przeważnie dwa koła, jednak dla malutkich chłopców, którzy dopiero uczą się jeździć, podobnie jak w przypadku roweru, przyda się hulajnoga trzykołowa. Taka hulajnoga jest bardziej stabilna, malcowi trudniej więc będzie się przewrócić i boleśnie potłuc. Doskonałe są duże koła, na przykład pompowane. Ważna jest także możliwość regulacji kierownicy – chłopcy szybko rosną, więc ustawienie jej wysokości zmienia się z tygodnia na tydzień. Co jest jeszcze ważne w hulajnodze? Oczywiście możliwość szybkiego i skutecznego hamowania. Najlepiej wybrać więc model z hamulcami ręcznymi. Kolejnym elementem, który zapewnia większe bezpieczeństwo malucha podczas jazdy, są specjalne podesty z ochroną antypoślizgową. Bezpieczeństwo to pierwsza sprawa, drugą niezwykle istotną jest radość, którą daje małemu chłopcu jazda na wspaniałej hulajnodze.

Deskorolki

Deskorolki znane są już od lat i od lat cieszą się niesłabnąca popularnością, szczególnie wśród młodych chłopców. Często to nie tylko sport czy forma aktywnego spędzania czasu, ale także styl bycia. Chłopcy, którzy uczą się dopiero jak na deskorolce jeździć, powinni wkładać na głowę kask,a także ochraniacze na łokcie i kolana. Początkowo upadki są raczej normą, więc by zapewnić większe bezpieczeństwo, lepiej z dodatkowej ochrony nie rezygnować. Deskorolki przeznaczone są dla starszych chłopców, mniejszym zdecydowanie lepiej kupić hulajnogę – nawet jeśli deskorolka śni im się po nocach. Najpierw muszą nauczyć się odpowiedniej koordynacji ruchowej, dla własnego bezpieczeństwa.

No votes yet.
Please wait...

Be the first to comment on "Coś dla ruchliwego małego chłopca"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*